У сучасному аграрному господарстві розвелося безліч всіляких інструментів, які створені для того, щоб полегшувати життя дачникам і садівникам-любителям. На мій погляд, газонокосарка типу лесочний тример – один з дуже простих і геніальних винаходів, здатний за лічені хвилини перетворити вашу зарослу бур’янами присадибну ділянку на доглянутий газон. Але яким би не був продуманим винахід, він потребує догляду та ремонту. Я не прихильник переробок промислових інструментів, але з метою економії коштів придумав і описую корисне доповнення до лесочного тримера.

Лісочний тример, ремонт своїми руками:

Коли ви заводите в господарстві електроінструмент, вам слід одразу розуміти, що, крім електричної частини, там є і механічна, яка вимагає своєчасного догляду, очищення, охолодження і змащення. Лісочний електротример не виняток. Розповім трохи про свій тример, модель і параметри я не вказую – це не так важливо. Перше, що в ньому накрилося, – це кнопка, коли я її розібрав, там були явні ознаки оплавлення, гадаю, це було спричинено стрибками напруги в мережі та процесами, що відбуваються в момент комутації. А кажучи простіше, вона була неякісна. Як і багато інших деталей тримера, кнопку можна замінити на іншу, яка підходить за параметрами (струм і конструктивне виконання). Волосінь для тримера, ну, в іншому, як і інші насадки, є витратним матеріалом, і цілком природно, що вона закінчилася і в мене. Як типовий кулібін, я почав туди пхати все, що під руку потрапляло, починаючи від звичайної товстої рибальської волосіні і закінчуючи більш товстою і міцнішою спеціальною волосінню для тримера. Попри природну цікавість і допитливість я діяв у рамках прочитаної інструкції, але навіть це не врятувало мою котушку від руйнування.

Котушка від мого тримера
Котушка вид збоку

Начебто котушка (мається на увазі сама частина, куди намотується волосінь), не дуже постраждала в процесі моїх експериментів, а ось спеціальні пазики, що утримують волосінь, просто сточилися, воно й не дивно, адже вони пластмасові, та й тримерами я користуюся вже давно й доволі часто. Безумовно, навіть на старі моделі тримерів продаються запасні частини, починаючи від волосіні і закінчуючи двигунами. Але нова котушка здалася мені дорогуватою, ціна прямо таки скажемо “кусалася”, та й мене не влаштовував той факт, що туди не можна заправити волосінь завтовшки 5 мм (мій тример розрахований на користування волосінню завтовшки 2 мм).

І ось… після довгих роздумів на тему, як доопрацювати котушку тримера, мені спала на думку проста в реалізації і досить зручна в експлуатації ідея. Необхідно вирізати коло з міцного матеріалу, я використовував фольгований текстоліт товщиною 4 мм.

Диск із текстоліту з отворами

Вам потрібно виконати в центрі диска отвір, що підходить по діаметру до осі обертового вала, і ще чотири отвори (а можна і більше), що підходять по діаметру під вашу леску.

Диск і шматочки використовуваної лески

Ідея дуже проста, ви не використовуєте котушку, не намотуєте волосінь, а просто прив’язуєте її до отворів і кріпите диск до тримача за тим самим принципом, що й попередню котушку, важливо тільки ще знайти підходящу пружину – для надійності кріплення (у кого є тример, одразу зрозуміє, про яку пружину йдеться).

Прив’язуємо шматки волосіні до диска
Заправляем лёску и крепим диск к держателю

Волосінь можна і не зав’язувати, не дивлячись на високі обороти, вона чогось і так тримається доволі міцно і не вилітає. За запропонованої організації направлення волосіні в тример, ви виграєте в тому, що можете туди чіпляти волосінь будь-якого діаметру і конфігурації, при цьому вам вже ніколи не потрібно буде витрачатися на нові котушки. Але є і недоліки, вам потрібно буде нарізати шматочки волосіні певної довжини, це може бути не завжди зручно. Але за часом і трудомісткістю заправка волосіні, ні трохи, ні гірше, ніж класичним способом в рідну котушку.

Так виглядає мій варіант

Я робив фото без тримера і стопорної пружини, оскільки було в той момент не на дачі. Але сміливо заявляю, що результат мого доопрацювання перевершив усі мої очікування. Тепер у мене набагато скоротилися витрати на витратні матеріали для тримера, що зайвий раз доводить торжество розуму над догмами інструкцій, що додаються до покупних інструментів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *