Заходячи в глибини електроніки, кожен любитель радіо поступово наближається до етапу, коли виникає необхідність розібратися в мікроконтролерах. І що ж? Мікроконтролер – це прорив у цифровій техніці і знахідка для радіолюбительської практики. Але, звичайно ж, не все так просто, як би хотілося, але й не так складно, як здається на перший нездатний погляд. І з чого почати, якщо зовсім нічого не знаєш про мікроконтролери, розповість вам наша стаття.
З чого почати роботу з мікроконтролером:
Багато молодих радіолюбителів починають з того, що їдуть на ринок за радіодеталями, а потім вже розбираються, що з ними робити. З власного досвіду освоєння мікроконтролерів я добре розумію вашу палкість і підтримую ваші амбіції, але хочу попередити наперед: “не треба поспішати!!!” Все ж таки зразу нічого практично не вийде!
Цінність мікроконтролера полягає в тому, що ви можете самостійно задавати йому умови роботи, він буде точно виконувати ваші команди – але для цього потрібно навчитися писати програми на мові С або Асемблері. Відповідно, вивчити який-небудь середовище програмування та перекладач мови в шістнадцятковий код, зрозумілий мікроконтролеру. Знову ж таки, виходячи з власного досвіду, пропоную вам побудувати своє самоосвіту в галузі мікроконтролерів ось таким чином:
Алгоритм самостійного освоєння мікроконтролерів:
1) Зберіть купу книг на тему, яка вас цікавить, а також на конкретний тип мікроконтролера (PIC або AVR). Я це кажу не тому, що мені лінь розповідати, а тому, що книга є фундаментальним джерелом інформації.
2) Не поспішайте купувати програматор – його можна достатньо дешево, швидко і просто зібрати самостійно (заходьте на наш сайт частіше, і ви зможете це зробити незабаром).
3) Не поспішайте купувати мікроконтролер (ви обов’язково придбаєте не той, який потрібний саме вам). Справа в тому, що мікроконтролери мають таку особливість, що програма, написана для одного мікроконтролера AVR, може успішно підійти до іншого (треба тільки переробити деякі частини коду залежно від наявності або відсутності певних функцій у контролері), але все інше у них може відрізнятися залежно від моделі.
4) Вам також потрібно обрати зручне для себе середовище програмування, в якому ви будете створювати свої проекти для мікроконтролерів (про це я також спробую доступно розповісти).
5) Для найбільш продуктивного освоєння мікроконтролерів головне – адекватно і коректно поставити перед собою завдання і відразу продумати можливі способи його вирішення. Рекомендую знайти схему простого пристрою, який вам сподобається, і ні в якому разі не використовувати чужу програму, а написати її самостійно! По-перше, ви швидше розіберетесь і освоїте програмування, якщо будете намагатися написати програму самостійно, а по-друге, в чужій програмі можуть бути досить складно розібратися (можуть бути помилки) – не варто витрачати на це свій час.
6) Ви повинні розуміти, що мікроконтролер – це така ж залізяка, як і будь-яка інша мікросхема, зі своєю специфікою, вхідними та вихідними параметрами. Перш за все, вам необхідно запам’ятати декілька важливих моментів:
6.1. Що подається на вхід мікросхеми (чи виконані всі умови роботи мікроконтролера)?
6.2. Що повинно робити пристрій і “як він працює?” (складіть алгоритм роботи пристрою).
6.3. Що має вийти на виході (з правильним виконанням програми мікроконтролером)?
Не бійтеся труднощів! Вирішили освоїти мікроконтролери? Ви зможете! А наш сайт спробує вам у цьому допомогти, тому слідкуйте за оновленнями.
P.S.: Я намагався наглядно показати і описати прості поради. Сподіваюся, що вони вам хоч якось будуть корисні. Але це далеко не все, що можна вигадати, тому беріться за справу, вивчайте та досліджуйте наш сайт https://bip-mip.com/.