Георг Симон Ом народився 1789 року в сім’ї бідного слюсаря, видатний німецький фізик, який подарував усім нам свій знаменитий “Закон Ома”. Простота ознака генія, і тому поєднання з трьох літер надійно в’їлося в шкільну програму з фізики. У цій статті нічого нового ви не знайдете, лише рекомендації про те, як користуватися законом, який повинен знати і поважати кожен радіоаматор – Законом Ома.
Закон Ома:
“Не знаєш закону Ома – сиди вдома”. Ом (названа на честь Георга Симона Ома) – позначається як Ом, або Ω, і є одиницею виміру електричного опору в системі (СІ) (міжнародна система одиниць вимірювання). Один Ом дорівнює електричному опору провідника, у випадку, коли до нього прикладена електрична напруга один вольт, а сила постійного струму, що проходить через цей провідник, дорівнює одному амперу. “Сила струму в ланцюзі прямо пропорційна напрузі і обернено пропорційна опору”
Природно, як і будь-який інший фізичний закон, закон Ома має формулу: I=U/R. Формула дуже проста і ви без особливих зусиль її запам’ятаєте, а для найкращого засвоєння цієї закономірності я рекомендую вам запам’ятати малюнок №1.
Для того щоб не плутатися у формулі, вам необхідно зобразити її у вигляді трикутника (малюнок №1), далі ви просто закриваєте пальцем ту величину, яку хочете знайти, і вам одразу стане зрозуміло, що на що поділити або помножити.
Із закону Ома випливає багато формул (наприклад потужність дорівнює P = U*I). І якщо ви не дуже сильні у фізиці та математиці, не переймайтеся зубрінням або виведенням даних формул (хоча розуміти ви їх просто зобов’язані), а просто скористайтеся оригінальною шпаргалкою – малюнок №2.
Сподіваюся, ця інформація стане в нагоді вам, в той момент, коли ви вирішите освоїти закон Ома 🙂