Це зовсім реально, і в даному епістолярному творі мистецтва я спробую звільнити вас від сумнівів та направити до дій. Цей матеріал буде корисним для тих, хто вирішив не переплачувати, тих, хто нічого не має втратити, або тих, хто хоче детально розібратися у всьому… але найкорисніше це буде саме тим, хто вирішив власноруч відремонтувати батарею ноутбука. Можливо… я зможу відговорити вас, або, навпаки, надихнути!? 😉
Як розібрати батарею ноутбука своїми руками:
В-першу чергу, важливо зрозуміти, що займатися розбиранням внутрішніх частин батареї ноутбука варто лише тоді, коли ви перевірили всі інші альтернативні варіанти, такі як несправність транзисторів живлення на материнській платі ноутбука, АБО, що логічніше почати, перевірили, чи не виникло програмного збою? Можливо, просто комп’ютер затріщав, або злетів драйвер…
По-друге, вам знадобиться не лише переглянути всі відеоролики на YouTube на тему обережного розбирання батареї саме вашого ноутбука, але й зробити собі спеціальний інструмент, наприклад, плоску, тонку та міцну лопатку (канцелярський ніж не підійде – він ламається, а викрутка може пошкодити все так, що взагалі не захочеться потім тримати цю батарею в руках, не кажучи вже про встановлення її улюбленого ноутбука).
Отже, маючи такий інструмент в наявності або виготовивши його самостійно з чогось, наприклад, зламаного старого кухонного ножа, відточеного монети або сталевої гнучкої стрічки… коротше кажучи, ви сильні і винахідливі – ви справитесь! Завершити, нарешті, не завжди ж хтось інший має думати за вас!))) За допомогою цієї лопатки вам потрібно буде підкурити бічні защіпки батареї…
А потім, коли бокові защіпки розкриються, вставте в середину довгий плоский предмет (не гострий) і зі сміливим, але обережним рухом руки відкрийте “раковину і витягніть перлину”:
Зрозуміло, ті, хто уважно читає таку інформацію вже не вперше, всі запитають: “А де ж акумулятори!?” “Чому ти не показуєш усі процеси детально?” – але тут немає нічого для показу, все це інтуїтивно і зрозуміло, а ось самі акумулятори, якщо кому-то потрібно:
Однак, щоб зрозуміти, з чим ви зіткнетесь, коли розкриєте батарею, я наведу типову схему підключення акумуляторів до контролера BMS (“battery management system” система управління акумулятором) у вашому ноутбуці та поясню принцип формування необхідних рівнів живлення для ноутбука з цих акумуляторів.
Як видно з малюнка, акумулятори типу 18650 розбиті на пари та з’єднані … пари в блоках з’єднані паралельно, а самі блоки з’єднані послідовно між собою. Це дозволяє отримувати необхідні рівні напруги і контролювати заряди окремих секцій незалежно. До речі, зазвичай на одній з секцій є приклеєний датчик температури – не пошкоджуйте його, він вам знадобиться, коли ви встановите нові акумулятори!))
Ідея полягає в тому, що ми відпаємо акумулятори від контролера BMS, роз’єднуємо їх там, де це необхідно, і якщо щось необхідно, можна не зовсім повністю роз’єднувати все, отже, заряджати їх таким чином:
Ну, і ось почалося саме цікаве! Починати акумулятор було досить непоганою ідеєю, але втілення мало багато підводних каменів.
Власне кажучи, під час моїх “високоінтелектуальних” експериментів (під цим автор розуміє, що я поводився як мавпа з гранатою – торкався там, навіть не знаючи, куди). Я зрозумів, що все не в складному програмно керованому запобіжнику…
Виявилося, проблема полягає в тому, що там є ще більш витончений контролер заряду акумулятора, який у своїй пам’яті зберігає різні неприємності і знає “що ви зробили минулого літа”))). І якщо ви, як неудачник, такий як я, навіть не намагайтеся скинути EEPROM (англ. Electrically Erasable Programmable Read-Only Memory “електрично стираєму програмовану читану пам’ять”) своїми золотими руками на колінках))).
За своїм досвідом скажу, що гра в цій ситуації не варта свічки. Я маю на увазі ту саму ситуацію, коли ви не є найкращим програмістом і навіть не маєте програматора, і навіть програма, яка всім допомогла на вашому комп’ютері, не встановлюється, оскільки у вас Linux і не найстабільніша система.
Отже, що мені допомогло перетворити мій комп’ютер на більш-менш “пристойний-переносний” пристрій: Я послухав поради якогось дуже мудрого чоловіка, який просто підключив решту робочих акумуляторів безпосередньо до роз’єму акумулятора, обходячи зловонний контролер заряду акумулятора… Et voila! Тепер ви можете працювати приблизно сорок хвилин без блока живлення і знову почувати себе передовим користувачем. Хоча при цьому ви лише наудачу розумієте, що ви вчинили і як жити з цим далі!
ВИСНОВКИ: “Не заморочуйтесь дурницями і насолоджуйтесь життям! Просто купіть собі нову батарею, а якщо вам так дуже хочеться щось зробити, то зробіть собі портативну зарядку з вживаних акумуляторів. Не ображайте свій улюблений старий ноутбук, проводячи на ньому такі жорстокі та небезпечні експерименти! Бажаю успіху і сподіваюся, що я вас усвідомив!